TeenegersGroupVšetko podstatné pre nás MLADÝCH

"Bezlepkovci" v školskej jedálni

Publikované 27.03.2018 v 20:32 v kategórii Školstvo & gastronómia, prečítané: 852x

Stravovanie v školskej jedálni je zväčša jediná možná alternatíva na "teplý a varený" základ dňa pre deti a dorast. Ale je vhodná pre každého?
Každý z nás si určite aspoň zbežne pamätá na začiatky v škôlke, ktoré sú prepojené samozrejme aj s milou pani učiteľkou, ktorá nám bola "maminka" č. 2, množstvom bábik a autíčok, s deťmi, ktoré boli raz našimi najlepšími priateľmi, inokedy úhlavnými nepriateľmi, ktorí nám kradli hračky (ako by sme ich nemali dosť), no bezpochyby aj so skvelými kuchárkami, ktoré nám neraz zaplietali vrkoče.

Milé tetušky boli našimi každodennými "heroes", pretože dokázali spraviť zo zemiakov, ktoré sme tak neznášali kvietočky, z rezňov dinosaurov a chlebík s maslom vedel byť vždy krásne farebný a jedinečný.
Ale čo s tými, ktorí sa na chlebík mohli len pozerať?
 Od 1. 01. 2009 sú školské jedálne   povinné zabezpečiť vhodnú, no   najmä  zdravú stravu všetkým svojím   klientom. Z čoho vyplýva, že aj   napriek tomu, že ste oproti ostatným   znevýhodnený, napríklad celiakiou,   máte nárok na stravu prispôsobenú   vaším nutnostiam.Ale funguje to tak   aj  v praxi? Osobne som mala   možnosť viesť rozhovor s niekoľkými   rodičmi tzv. bezlepkových detí.   Niektorí síce o tomto "novom"   zákone  ani len netušili, no všetci sa   zhodli na rovnakom závere v tejto   stravovacej problematike - pokrok   nulový. Áno, áno, nie je to nič nové, všetko také slovenské. Zákony sú predsa na to, aby sa porušovali, alebo ako to hovoria puberťáci. Ale netreba zabúdať na to, že budúcnosť je v našich rukách a je len na nás, či budeme za svoje práva bojovať, alebo nie.

Svoje nápady na riešenie tejto problematiky môžte písať do komentárov. Za každý nápad vopred ďakujem a teším sa na jeho realizáciu! 
PEACE!

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?